2010 yılında Recep Demirkan, Ayşe Demirkan ve milli takım sporcuları ile ortaklaşa bir girişim sonucu, ilk etapta Ataşehir şubesi ile hizmet vermeye başlayan Demka Okçuluk Spor Kulübü, güçlü kadrosu ile milli takımda yılların kazandırdığı tecrübeleri genç sporculara aktarmak ve şampiyonluk yolunda en hızlı katkıyı sunmak için kuruldu. Kurulduğu günden bu yana bu amaç doğrultusunda emin adımlarla ilerleyerek bir çok sporcumuza, kazandıkları madalyalar ve şampiyonluklarda destek olduk ve Demka Okçuluk Spor Kulübü ismini en yukarılara taşıdık.

Vizyon olarak ata sporumuz olan okçuluk sporunu insanlara tanıtmak ve uluslararası alandaki önemli müsabakalarda sporcularımızın edindiği başarılar ile bayrağımızı dalgalandırmak en büyük önceliklerimizden biridir. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirerek bu mücadelede kazanacakları başarılara ulaşmalarını sağlamak en büyük gurur kaynağımızdır.

Ataşehir şubemizin kuruluşundan sonra gelen yoğun talep ile Demka Okçuluk Spor Kulübü olarak özel eğitim kurumlarıyla da ortak projeler yürüterek bu talebi karşılamak için çalışmalarımızı başlattık.

Hemen akabinde ise okçuluğu olabildiğince insana ulaştırmak adına yeni şubelerimizi kurmak için çalışmalarımızı yürüttük. Bu doğrultuda alanlarında uzman, daha önce ulusal ve uluslararası arenalarda başarılarını kanıtlamış milli takım sporcularından oluşan kadromuz ile hizmet verebileceğimiz en iyi noktaları belirleyerek, İstanbul'un farklı yerlerinde yeni şubelerimizi hayata geçirdik. Şu an itibariyle Ataşehir, Beylikdüzü  ve Levent olmak üzere İstanbul'un kilit noktalarındaki 3 şubemiz ile sizleri okçuluk ile tanıştırmaktayız.

Tüm şubelerimizde profesyonel sporcu sayımız her geçen yıl hızla artmaya devam etmektedir. Ayrıca yaz okulu, kış okulu ve hobi programı gibi farklı eğitim programlarımızla hizmet verdiğimiz hedef kitlemizi geniş tutmaktayız. Tüm programlarımız yine profesyonel, alanında kendini ispatlamış hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu bağlamda kendini geliştiren öğrencilerimizi de profesyonel gruplarımıza alıp bu alandaki kariyer gelişimleri için her türlü desteği sürdürmekteyiz.

Öte yandan kurumsal firmalar ile gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarımız ile şirket mensupları için eğlenceli etkinlikler düzenlemekteyiz. Decathlon, Cam Yapı, Nexstar, Arçelik ve İpragaz gibi Türkiye'nin önde gelen şirketleri ile iş dünyasına da bu sporu tanıtarak güzel vakit geçirmeleri adına hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kayıt yaptıran öğrencilerimize 2 aylık başlangıç dönemlerinde tüm malzemeyi kulüp olarak temin ederek, malzeme ile ilgili ilk etapta yaşanabilecek sıkıntı ve karışıklıkları önlemekteyiz. Bu 2 aylık süreçte hocalarımızın değerlendirmeleri ışığında, öğrencilerimizi, doğru malzemeyi uygun fiyata alabilecekleri yerlere yönlendirmekteyiz. Bu aşamada malzeme temini, kurulumu ve ayarlamaları gibi her adımda öğrencimizin yanında olmaktayız.

Demka Okçuluk Spor Kulübü olarak okçuluk sporunun gelişmesi için yoğun çabalarımızı sürdürmekteyiz. Bu anlamda çeşitli üniversiteler ile gerçekleştirdiğimiz ortaklıklar sayesinde festivallerde ve fuarlarda okçuluğu gençlerimize tanıtmaktayız. Belediyelerde ve Çocuk Esirgeme Kurumu gibi kamu alanlarında yapılan okçuluk tanıtımlarını organize edip onlara destek vererek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye Okçuluk Federasyonu'nun organize ettiği her türlü fuar, seminer ve etkinlikte kulüp olarak yer almaya ve okçuluğu tanıtmaya gayret etmekteyiz.

Başarılarımızın verdiği gurur ve motivasyon ile sporcularımıza bu yolda hizmet vermeye duraksamadan devam etmekteyiz. Dünya Kupası finalinde ilk defa iki Türk sporcu olarak kulübümüz sporcularının yarıştığı muhteşem başarıların yanında takımlarda Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Şampiyonluğu ve Evren Başaran, Samet Can Yakalı gibi bu başarıları elde etmiş sporcuları bünyemizde barındırabildiğimiz için gurur duymaktayız. Bunların yanında sayısız rekor ve Türkiye Şampiyonlukları ile bu gururu her geçen yıl taçlandırmaya devam ediyoruz.

Milli takım tecrübeleri ile okçuluk alanında üstün başarılar sergilemiş hocalarımızdan her öğrencimize özel olarak hazırlanan programlarımız sayesinde sosyal ve eğitim hayatlarını olumsuz etkilemeden uygun çalışma koşullarını belirlemekteyiz. Bu sayede daha hızlı gelişerek, kendilerini bu alanda gösterebilecekleri noktalara çok daha hızlı gelmelerinde yardımcı olmaktayız. Bu verimlilik sayesinde sporcunun fiziksel ve mental olarak daha iyi hazırlanabilmesini ve atış esnasında daha iyi odaklanabilmesini sağlamaktayız.

Okçuluk alanında sizlere vermiş olduğumuz hizmeti her geçen gün daha fazla geliştirmek ve imkanlarımızı arttırmak adına bütün gücümüz ile çalışmaktayız. Bu anlamda önümüzdeki hedeflerimizde tesislerimizi büyüterek farklı lokasyonlarda eğitim kampları şeklinde kuracağımız yeni eğitim ve etkinlik noktalarımız ile sizlere sunduğumuz imkanları genişletmek için projelerimizi yürütmekteyiz. Oluşturulacak bu noktalardaki imkanlarımız ile yeni yetenekleri aramanın yanı sıra öğrencilerimize fiziki ve zihinsel gelişimleri adına farklı alternatiflerle katkıda bulunmak ve genel anlamda da Türk okçuluğuna elimizden gelen tüm desteği sunmak için Demka Okçuluk Spor Kulübü olarak tüm yönetim kadromuz, eğitmenlerimiz ve diğer personelimiz ile canla başla çalışmaktayız.